ماشین استارت نمیخوره

ماشین استارت نمیخوره


چرا ماشین استارت نمیخوره ؟

آیا تابه‌حال برای شما پیش ‌آمده که ببینید که ماشین استارت نمیخوره یا روشن ‌نشدن ماشین در هوای سرد را تجربه کرده‌‌اید؟ عواملی نظیر خوابیدن باتری، خالی بودن باک بنزین، خرابی استارتر، گرفتگی فیلتر سوخت و… دلیل روشن‌ نشدن ماشین هنگام استارت‌ زدن هستند.

شماره تماس امداد خودرو همدان

دلایل روشن‌ نشدن ماشین

زمانی که برق پشت ماشین میاد ولی ماشین استارت نمیخوره، باید بررسی علت را به دست یک استادکار باتجربه در مجموعه‌ای معتبر بسپارید. دلایل مختلفی برای روشن نشدن ماشین در مدل‌های مختلف وجود دارند که بر اساس پیچیدگی‌های موتور، برطرف‌ کردن آن‌ها کار آسانی نیست.

همواره نقص فنی جدی یا خوابیدن باتری ماشین دلیل بر استارت نخوردن ماشین نیست. حتی گاهی استارت نخوردن ماشین و صدای تق شنیدن، دلیلش رعایت‌ نکردن روش اصولی در شستشوی موتور توسط کارواش باشد. با نگاهی تخصصی‌تر بر دلایل روشن ‌نشدن ماشین راحت‌تر مشکلات حل ‌می‌شود.

دلایل روشن‌ نشدن ماشین

باتری ماشین

هر راننده هنگامی که ماشین استارت نمیخوره، به ذهنش می‌رسد که عمر باتری ماشین پایان یافته است. باتری نقش برق‌رسانی به موتور را انجام می‌دهد. پس درصورتی‌که استارت می‌زنید و صدایی نمی‌شنوید؛ یعنی برق در ماشین نیست، اما اگر استارت می‌زنید و صدای استارت را می‌شنوید، مشکل از باتری نیست.

قفل‌ شدن موتور

قفل ‌شدن موتور یک علت اصلی در استارت نخوردن بوده که تشخیص آن در ماشین‌های دنده‌ای و اتوماتیک متفاوت است. برای مطمئن شدن از این دلیل اول دنده را در وضعیت پنج قرار دهید و ماشین را هل دهید، اگر ماشین حرکت نکرد؛ یعنی علت را درست حدس زدید؛ اما اگر ماشین حرکت کرد به دنبال علت‌های دیگر بگردید.

قفل‌ شدن موتور

پمپ ‌بنزین خودرو

پمپ ‌بنزین وظیفه رساندن سوخت به موتور را انجام می‌دهد. اگر پمپ ‌بنزین به‌ درستی کار نکند و یا مشکلی داشته باشد، برق لازم برای عملیات سوخت‌رسانی را ندارد و ماشین استارت نمیخوره. کاربران عزیز می‌توانند علت استارت نخوردن ماشین سمند و ماشین‌های دیگر را در وب‌سایت شرکت مشاهده کنند.

کامپیوتر

از دیگر دلایل که می‌تواند باعث روشن‌نشدن ماشین ‌شود، بروز هرگونه مشکل در کامپیوتر خودرو است. کامپیوتر ماشین وظیفه مهمی در زمان‌بندی درست جرقه و سوخت‌رسانی را دارد. هنگامی که برای روشن‌کردن ماشین دچار مشکل شدید، از امدادخودرو درخواست کنید تا با دقت بیشتری کامیپوتر بررسی شود.

کامپیوتر

مشکل در استارت

سوختن هر یک از فیوز‌های ماشین باعث می‌شود که هنگام چرخاندن سوئیچ صدایی نشنوید و در نهایت ماشین استارت نمیخوره. با بررسی همه علت‌ها در روشن‌نشدن وسیله نقلیه به این نتیجه می‌رسیم که شنیدن صدای استارت می‌تواند کمک بزرگی در شناخت علت باشد.

کثیف بودن فیلتر سوخت

فیلتر سوخت قطعه‌ای در خودرو است که به‌واسطه آن ذرات و ناخالصی‌های موجود در بنزین وارد موتور نمی‌شوند. به‌مرورزمان این فیلتر کثیف شده و مانع سوخت‌رسانی مناسب به موتور می‌شود. همین امر باعث شده که ماشین بعد استارت، روشن نشود و باید فیلتر تعویض شود.

کثیف بودن فیلتر سوخت

خراب بودن دینام

وظیفه تأمین برق موردنیاز قطعات الکتریکی و شارژ باتری در هنگام کارکرد موتور وسایل نقلیه برعهده دینام است؛ بنابراین بدیهی است که با ایجاد مشکل در عملکرد دینام باتری شارژ نشده و برق کافی برای حرکت استارتر تولید نمی‌شود و در نهایت برق پشت آمپر میاد ولی ماشین استارت نمیخوره.

مشکل در سنسورها

سنسورهای مختلفی در خودروها وجود دارند که عملکرد صحیح و حیاتی موتور را کنترل می‌کنند. این سنسورها تأثیر مستقیم بر عملکرد موتور و توانایی در استارت‌زدن دارند. سنسور دور موتور، سنسور دمای آب و مپ سنسور نمونه‌هایی از سنسورها هستند که باعث می‌شوند ماشین روشن نشود.

مشکل در سنسورها

رفع مشکلات خودرو در کمترین زمان با امدادخودرو پایتخت

وجود خودروهای متنوع و پیشرفت در سیستم‌های آن‌ها مشکلات هم به‌مراتب بیشتر و پیچیده‌تر می‌شوند. رفع ایرادهای ماشین نیاز به عیب‌یابی توسط مکانیک‌های خبره و باتجربه دارد. امداد خودرو پایتخت مجموعه‌ای کامل از خدمات تعمیر خودرو توسط افرادی که هر کدام کارشناسی ماهر در زمینه حرفه خود هستند.

نام آشنای پایتخت به عنوان بهترین امداد خودرو همدان همیشه دلیل بر این است که رانندگان با خیال آسوده حل مشکلات فنی خودرو را برعهده آن‌ بگذارند. علاوه بر تعمیرات خودرو یدک کش در همدان و جرثقیل خودرو همدان جابه‌جایی ماشین‌های آسیب‌دیده را به کمک حمل خودرو همدان با رعایت اصول ایمنی انجام می‌دهند.

شماره تماس امداد خودرو همدان

سخن پایانی

نقص فنی در خودرو یک پروژه پایان‌ناپذیر که همیشه و هر جایی امکان دارد راننده را غافلگیر کند و ماشین استارت نمیخوره. با وجود پیچیدگی‌های مختلف بهتر است کار به دست کاردان انجام شود. امدادخودرو همدان با گردآوری کارشناسان در یک جا از سردرگمی رانندگان برای تعمیرات ماشین جلوگیری کرده است.

سؤالات متداول

  1. آیا دلیل استارت نخوردن در همه مدل‌های ماشین یکی است؟

ماشین‌های با سیستم یکسان دلایل استارت نخوردن مشابه است؛ اما در برخی موارد مانند دنده‌ای و اتوماتیک هم متفاوت هستند.

  1. مهم‌ترین دلایل روشن ‌نشدن ماشین چیست؟

باتری ماشین، قفل‌شدن موتور، مشکل در استارت، پمپ‌بنزین خودرو، کثیف بودن فیلتر، رله‌ها و…

  1. چرا برق پشت آمپر میاد ولی ماشین استارت نمیخوره؟

خراب بودن دینام

شماره تماس امداد خودرو همدان

تعرفه خدمات امداد خودرو پایتخت:

شرح اجرت خدمات موقعیت جغرافیایی نیسان زنجیری نیسان چرخگیر هزینه حمل بیش از ۱۰ کیلومتر
ا اجرت بکسل خودرو های تیپ ۸ تا ۱۰ کیلومتر جاده ٢,٧٠٠,٠٠٠ ۳,۴۵۰,۰۰۰ در جاده به ازای هر کیلومتر مازاد مبلغ

80،000ریالبه هزینه پایه اضافه می شود

در شهر به ازای هر کیلومتر مازاد مبلغ

95،000ریال  به هزینه پایه اضافه می شود

شهر ۲,۳۴۰,۰۰۰ ٣,٧٠٠,٠٠٠
2 اجرت بکسل خودرو های تیپB در جاده تا ۱۰ کیلومتر جاده ۲,۳۴۰,۰۰۰ ۳,۴۵۰,۰۰۰
شهر ۲,۳۴۰,۰۰۰ ۲,۷۶۰,۰۰۰
3 اجرت بکسل خودرو های تیپB  در جاده تا ۱۰ کیلومتر جاده ۲,۳۴۰,۰۰۰ ۲,۷۶۰,۰۰۰
شهر ۲,۳۴۰,۰۰۰ ۲,۳۴۰,۰۰۰
اجرت بکسل کلیه خودروها با خودرو سوار تا ۱۰ کیلومتر شهر و جاده ۵,۲۴۰,۰۰۰ در جاده به ازای هر کیلومتر مازاد، مبلغ ۹۵,۰۰۰ ریال هزینه پایه اضافه می شود.

در شهر به ازای هر کیلومتر مازاد مبلغ ۱۱۰,۰۰۰ ریال به هزینه پایه اضافه می شود

 

سایر مقالات :

3 مزیت صافکاری در همدان برای خودرو – تماس با 09188167940
خدمات تعویض روغنی در همدان – با 09188167940 تماس بگیرید!
امداد خودرو سایپا نهاوند+ امداد در 7 روز هفته در سراسر استان
4 فاکتور مهم در انتخاب بهترین مرکز نقاشی خودرو در همدان
بهترین خدمات کارواش خودرو در همدان – تماس با 09188167940
امداد خودرو ایران خودرو تویسرکان – امداد 24 ساعته-7 روز هفته
بهترین شارژ گاز کولر خودرو در همدان – تماس با 09188167940
5 مزیت صفرشویی خودرو در همدان با خدمات امداد خودرو پایتخت
12 علت ریپ زدن ماشین در حالت‌های مختلف + تعمیرات تخصصی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *